Sigita Dijokienė

0
0Sigita Dijokienė
Sigita Dijokienė

“Kuo aš galiu skirtis iš kitų pedagogų? Myliu savo darbą, dirbu, ir tiek. Galbūt man pasisekė gauti gabius gerus mokinius”, – kuklinosi Kauno “Saulės” gimnazijos geografijos mokytoja, kurios nemažai mokinių yra tapę jaunųjų geografų olimpiadų ir įvairių kitų konkursų laureatais.

Paklausus, kas yra sunkiausia dirbant pedagogu, ji tik nusišypsojo: “Kai myli savo darbą, niekas nesunku.”

Įdomiausiomis akimirkomis ji įvardijo tas, kai mokinių akyse iš susidomėjimo žiba žiburiukai. “Tada ir diena atrodo šviesesnė”, – pridūrė mokytoja.

Jos nuomone, pedagogo darbo sėkmė labai priklauso ir nuo gimnazijos administracijos politikos. “Man pasisekė, kad pas mus yra labai geri bendruomenės tarpusavio santykiai, gimnazijoje rūpinamasi mokytojų kvalifikacijos tobulinimu, skatinama mokytojų kūrybinė veikla, leidžiama būti savotiškai laisvam. Jeigu pamokose sėdėsi su senomis žiniomis, nebūsi įdomus nei sau, nei savo mokiniams”, – aiškino S.Dijokienė, randanti laiko bei idėjų ir vadovėliams, metodiniams leidiniams rašyti.

Jaunystėje apie žurnalistiką svajojusi kaunietė, geografija susižavėjo sportuodama ir turistaudama. “Visada žinojau: jei netapsiu žurnaliste, būsiu mokytoja”, – sakė pedagogė.

“Sigita ne tik puiki pedagogė, bet ir nuostabus žmogus, Kauno miesto geografijos šviesulys. Padeda, moko ir teikia reikalingą informaciją savo kolegoms, organizuoja įvairius geografijos konkursus ir olimpiadas, nuoširdžiai bendrauja tiek su mokytojais, tiek su mokiniais”, – gyrė S.Dijokienę skaitytojai.

Antrame etape surinkti balsai: 2061

27 thoughts on “Sigita Dijokienė

 1. Sigita Dijokienė, geografijos mokytoja ekspertė, kūrybinga, iniciatyvi mokytoja. Ji yra Kauno miesto geografijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos narė, kvalifikacijos programų vertinimo ekspertė. Daugelį metų mokytoja S. Dijokienė buvo LR jaunųjų geografų olimpiados organizacinio komiteto ir vertinimo komisijos narė, geografijos ugdymo turinio kaitos, švietimo, atnaujintų bendrųjų programų geografijos ugdymo turinio konsultantė, vadovėlių kokybinio turinio ekspertų darbo grupės narė. Pedagogė nuolat inicijuoja gabių mokinių ugdymą, ruošia kvalifikacijos tobulinimo programas ir veda seminarus miesto bei šalies mokytojams, rengia užduotis miesto geografijos konkursams „Aplink pasaulį“, “Azimutas“, “Langas į Kauno gamtos, istorijos, kultūros objektus“ ir kt. Taip pat organizuoja miesto geografijos renginius: Jaunųjų geografų olimpiados II turą, konkursą V. Vilkauskaitės taurei laimėti, susitikimus su žymiais žmonėmis ir kita. Nuo 2012 metų mokytoja yra valstybinio geografijos egzamino vyresnioji vertintoja.
  S. Dijokienė yra daugiau kaip 30 geografijos mokymo priemonių ir leidinių autorė bei bendraautorė (Socialinės ir ekonominės geografijos testai ir užduotys X klasei. K. „Šviesa“, 2000; Lietuva. Europa. Pasaulis, mokytojo knyga, K. „Šviesa“, 2007; Lietuva, mokymosi medžiaga 9 klasei, K. Ugda, 2011 ir kt.). Be to, S. Dijokienė recenzavo vadovėlius ir mokymo priemones (R. Šalna ir kt. Pasaulio visuomeninė geografija, vadovėlis 10 klasei ir kt.). 2012 m. aštuntajame Lietuvos novatoriško švietimo forume konkurse „Virtuali kelionė klasėje“ mokytojos metodinis darbas „Kauno atradimai 2011“ pripažintas tinkamu publikuoti. Skleisdama gerąją darbo patirtį, nuolat dalyvauja KPKC ir kt. institucijų rengiamose parodose, skaito pranešimus konferencijose. Mokytojos ruošti ugdytiniai sėkmingai dalyvauja įvairiuose miesto bei respublikos konkursuose ir laimi prizines vietas (ES jaunųjų mokslininkų konkurso nugalėtojai(2010), laureatai (2011);
  Jaunųjų geografų olimpiada – I vieta ir kt.).

 2. Sigita Dijokienė, geografijos mokytoja ekspertė, KTU gimnazijoje dirba nuo 1988 m. Tai kūrybinga, iniciatyvi mokytoja. Ji yra Kauno miesto geografijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos narė, kvalifikacijos programų vertinimo ekspertė. Pedagogė nuolat inicijuoja gabių mokinių ugdymą, ruošia kvalifikacijos tobulinimo programas ir veda seminarus miesto bei šalies mokytojams, rengia užduotis miesto geografijos konkursams. Nuo 2012 metų mokytoja yra valstybinio geografijos egzamino vyresnioji vertintoja.
  Mokytoja Sigita Dijokienė yra daugiau kaip 30 geografijos mokymo priemonių ir leidinių autorė bei bendraautorė
  Mokytojos ruošti mokiniai sistemingai dalyvauja miesto ir šalies konkursuose, projektuose, pasiekia labai gerų rezultatų valstybinių brandos egzaminų metu. Sigita didelį dėmesį skiria kiekvienam mokiniui ir moka įgauti vaikų pasitikėjimą. Turi įdomią ir savitą auklėjamojo darbo sistemą, skleidžia gerąją metodinę dalykinę patirtį gimnazijoje, mieste bei respublikoje.

 3. Visada ir visur suspėjanti, kūrybinga, energinga, nuoširdi, mylinti savo darbą, puiki moteris, draugė, mokytoja. Sėkmės ir sveikatos tau, Sigita!

 4. Sigita ne tik puiki pedagogė, bet ir nuostabus žmogus, Kauno miesto geografijos šviesulys. Padeda, moko ir teikia reikalingą informaciją savo kolegoms, organizuoja įvairius geografijos konkursus ir olimpiadas, nuoširdžiai bendrauja tiek su mokytojais , tiek su mokiniais. Džiaugiuosi kad galiu bendrauti ir dirbti su tokia šaunia moterimi. Sėkmės Tau Sigita.

 5. Sigita Dijokienė – labai kūrybingas, atsakingas žmogus. Tai savo srities profesionalė. Niekada neatsisako pagelbėti ne tik savo artimiesiems, mokiniams, bet ir visų sričių mokytojams. Noriai dalijasi sukaupta ilgamete pedagoginio darbo patirtimi. 2010 metais paskelbta Kauno pedagogų kvalifikacijos centro „Metų švietėja“. Šiais metais nominuota Kauno miesto „Metų mokytoja“.
  Sigita Dijokienė tikrai verta tapti metų kauniete.
  Sėkmės, Sigita.

 6. Labai džiaugiuosi pažindama šią moterį, kuri yra savo specialybės žinovių žinovė. Visada dalinasi savo patirtimi, šypsena…Negaili patarimų. Sėkmės!!!

 7. Apie Sigitą būtų galima pasakoti daug ir nesustojant: tai Žmogus, kurioje telpa žodžiai – mokytoja, kolegė, draugė. Bet visų svarbiausia – tai Kauno pilietė, skirianti visą savo gyvenimą ir energiją, mokinių bei kolegų tarpe puoselėdama, MIESTO ir jo apylinkių pažinimui, gerovei ir išsaugojimui. Juk tik Jos dėka organizuojami ir vykdomi miesto mokinių konkursai, kaip V. Vilkauskaitės 6-tų klasių mokiniams pavasarinis konkursas Kauno marių regioniniame parke, kur mokiniai gali prisiglausti prie gyvosios gamtos ir pajausti Tėviškės grožį; rudeninis konkursas 9-tų klasių mokiniams „Langas į Kauną kultūros, įstorijos ir gamtos objektų aspektu“, kuriame įamžinti svarbiausi Kauno istorijo, architektūros, meno ir gamtos objektai…Sakykite, ar Sigita „ne MŪSŲ MIESTO šauklys ir kelrodis“…

 8. Skaitau laikraštį ir matau – mano buvusi mokytoja! 🙂

  Šaunuolė ji tikra, geografijos pamokos buvo vienos įdomiausių, nes ji galėdavo papasakoti daug daugiau nei vadovėlyje, sudominti, paskatinti mąstyti.

  Geografijos pamokos buvo daug daugiau nei upių pavadinimų ir sostinių iškalimas, o geras postūmis pačiam domėtis, keliauti, pažinti, atrasti ir bandyti suprasti.

 9. Mylimiausia mano mokytoja!! Niekada nemegau geografijos, bet kai gauni tokia nerealia mokytoja, automatiskai susizavi ir paciu dalyku, nes ji ismano tai nuostabiai! Sekmes mokytojai!! 2d mylim !!

 10. Tai viena iš nedaugelio mokytojų, pas kurią norisi grįžti it pas mama į namus, atsisėsti pirmam suole ir užmiršti visus rūpesčius.

 11. Daug metu atgal likimas ir man nusisypsojo, susipazinau su Sigita visai netiketai. Tai buvo pats sunkiausias periodas mano gyvenime. Auginau maza dukrele, paskui palaidojau vyra… Bet turbut Dievas atsiuncia tokius zmones, kaip Sigita… Ji ne tik palaike mane moraliskai, bet visada islydedama pridedavo maisto, skanumynu mano mergaitei. Atsimenu artejant Velykom, ji pripirko man dideli maisa maisto produktu, ir per sventes namuose mano stalas buvo pilnas skaniausiu gardumynu. Jau praejo apie 15 metu, mano dukra uzaugo, mokosi Anglijoj, bet mes visada prisimenam sia nuostabia moteri. Zemai lenkiuosi JAI ir manau kad ji verta pacio garbingiausio vardo…

 12. Darbų ir rūpesčių verpete nutariau pasidomėti kas gi tos Metų Kaunietės. Širdis iš džiaugsmo suspurdėjo kai radau Tave Sigute. Nuostabi Dama, Mokytoja, tokių kaip Tu, mažai yra, reikia su žiburiu ieškoti.Linkiu aš ir mano kolegės sėkmės.
  Gražina

 13. Laba diena, mano pavardė Dijokienė. Nevadinkit manęs Pijokiene :))
  Puikus jos humoro jausmas, klykdavom iš juoko pilvus susiėmę.
  Bet ir išmokino visus klasiokus ir sostines, ir ežerus su upėm.., reikli mokytoja buvo.

 14. Pati mylimiausia, pati geriausia, pati fainiausia mokytoja!!! Jei visi mokytojai tokie būtų, tai visi mokiniai būtų protngi, su noru eitų į mokyklą ir gerbtų mokytojus.
  Geriausi atsiminimai pas mokytoją Sigitą 🙂 Koks geras, įdomus, TIKRAS žmogus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *