Rita Preikšaitė

0
0Rita Preikšaitė
Rita Preikšaitė

„Negaliu skųstis žūrovų ir klausytojų dėmesiu, nors niekada neturėjau intencijos išgarsėti ar ką nors nustebinti. Tiesiog su meile dirbu savo darbą. Šie metai buvo be galo intensyvūs, darbingi, žadantys daug gerų permainų asmeniniame gyvenime“, – džiaugėsi Kauno muzikinio teatro dainininkė mecosopranas R.Preikšaitė.

Ji giriama už tai, jog ypatingą dėmesį skiria lietuvių muzikai. Taip pat yra liaupsinama dėl ypatingo atsidavimo žiūrovams ir atliekamam kūriniui. „Kiekvienas kūrinys atliekamas su meile, su tokiu įsijautimu, artistiškumu ir elegancija… Klausantis „Lietuva brangi“ Maironio muziejuje ir giesmių Kauno arkikatedroje, net šiurpuliukai perbėga per nugarą“, – apibūdino savijautą R.Preikšaitės koncerte jos gerbėjai.

Pati dainininkė įsitikinusi, kad išgarsėti ir išgarsinti savo miestą galima dirbant bet kokioje srityje, tačiau reikia daug jėgų, talento ir pasiaukojimo. Šiemet, R.Preikšaitės nuomone, Kauną ir Lietuvą be konkurencijos daugiausia garsino olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė.

Antrame etape surinkti balsai: 295

8 thoughts on “Rita Preikšaitė

 1. Dainininkė RITA PREIKŠAITĖ (mecosopranas) gimė Kaune. 1976-80 m. J.Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje tęsė fortepijono specialybės studijas. 1980 ji įstojo į Lietuvos valstybinę konservatoriją, J.Čiurilaitės solinio dainavimo klasę. 1987 m baigusi vokalo studijas R.Preikšaitė tapo Kauno valstybinio muzikinio teatro soliste.
  Šalia kuriamų vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, dainininkė aktyviai koncertuoja. Jos parengtų vokalinių programų skalė itin plati – nuo baroko muzikos iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį solistė skiria lietuvių muzikai. R.Preikšaitė koncertavo su Lietuvos kameriniu ir valstybiniu orkestrais, Kauno valstybinio muzikinio teatro orkestru, Kauno valstybiniu choru ir kameriniu orkestru. Drauge su kolegomis dainininkais ir solinėmis programomis ji koncertavo JAV, Lenkijoje, Rusijoje, Estijoje, Latvijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Bahamuose.
  R.Preikšaitė su aktore V.Kochanskyte ruošia muzikos ir poezijos vakarus, šias programas girdėjo daugybėje Lietuvos miestų, o taip pat JAV lietuvių bendruomenėse – „Laterna Magica”, „Įeik į mano širdį”, „…gėriau šio pasaulio džiaugsmą stebuklingą” (R.Šumano muzika), „Kalėdų sniegas tyliai krenta”, „Barokinė nuotaika”, „Gyvenimo, šviesos ir meilės versmė”, „Net kai nieko nelieka, lieka meilė”. R.Preikšaitė dalyvavo Pažaislio vasaros muzikos festivaliuose, E.Griego – M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje Kaune, Tomo Mano festivalyje Nidoje.
  2005 m. R.Preikšaitė tapo Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos laureate.
  2006 m. R.Preikšaitė pelnė Kauno teatralų apdovanojimą – „Fortūnos“ prizą už Karmen vaidmenį G.Bizet operoje „Karmen“.
  Minint Pasaulinę muzikos dieną Kaune „Tikros muzikos“ apdovanojimą pelnė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Preikšaitė.
  2012-aisiais minime klasiko, Lietuvos poezijos patriarcho Maironio 150 metų jubiliejų. Su didele meile ir artistiniu talentu jau dešimtį metų atliekama programa „Ant aukuro širdį nešiau“ sukurta meno salono dvasioje puikiai atskleidžia Maironį. Programą parengė ir atlieka keturi profesionalūs menininkai: aktoriai Virginija Kochanskytė, Petras Venslovas, dainininkė Rita Preikšaitė, pianistė Rūta Blaškytė.

 2. Puikus mecosopranas, stiprus balsas ir malonus balso tembras. Kiekvienas kūrinys atliekamas su meile, tokiu įsijautimu, artistiškumu ir elegancija. Klausantis „Lietuva brangi“ Maironio muziejuje ir giesmes Kauno Arkikatedroje, net šiurpuliukai perbėga per nugarą.
  Rita Preikšaitė tikra kaunietė, mylinti Kauną ir mus – kauniečius, dovanojanti savo talentą, ar tai būtų Maironio metai , ar labdaringi koncertai , kaip pvz.: skirti Arkikatedros naujiems vargonams. Galiu drąsiai tvirtinti, kad Rita Preikšaitė kartu su V.Kochanskyte, P.Venslova ir pianiste R.Blaškyte žadina Lietuvą, meilę tėvynei ir jos didžiavyriams, kelia dvasią ir teikia viltį.

 3. Dėkoju Gerbiamajai Ritai už pasisveikinimą „Garbė Jėzui Kristui“ ten ir tada, ir su tais, kai nesitiki. Ir už šventes daugybei žmonių, visoje Lietuvoje (ir užsienyje) dovanojant laiką ir talentą (hm, dažnai be honoraro!). Ir už darbus su jaunimu. Ir už rūpestingumą šeimai ir draugams. Ir už moterišką žavesį. Ir už meilę Lietuvai ir Kaunui, menui ir Dievui rodomą preikšaitiškai.

 4. Puiki dainininkė, gražaus tembro mecosopranas, sušildytas nuostabios asmenybės žavesio. Klausau su malonumu, patirdama daug emocijų. Ačiū, gražioji Rita!0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *