Metų kaunietė 2012 – nugalėtoja

Rūta Meilutytė

„Metų kaunietės“ titulas atiteko olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei. Būtent ji surinko daugiausia dienraščio „Kauno diena“ ir portalo kaunodiena.lt skaitytojų balsų. Jaunajai plaukikei taip pat atiteko apdovanojimas už stiprybę.

Nugalėtoją paskelbė Kauno garbės pilietis, Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas. Buvo planuota, kad Metų kaunietės pavardę ištars Arvydas Sabonis, tačiau jį gripas prirakino prie lovos.

Visos finalininkės neliko be apdovanojimų. Jos apdovanotos pagal raides žodyje „Kaunas“. Už Kuklumą – lituanistė, visuomenininkė Violeta Bakutienė, už Atjautą – gydytoja endokrinologė Lina Radzevičienė, už Unikalumą – Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, už Nuoseklumą – gydytoja akušerė-ginekologė Meilė Minkauskienė, už Aukojimąsi – menininkė Jolanta Šmidtienė, už Stiprybę – R. Meilutytė.

Iškilmingame renginyje dalyvavo apie 300 svečių: politikų, verslininkų, medikų, menininkų ir kitų svarbių visuomenės veikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp jų – verslininkas Vladimiras Romanovas su žmona Svetlana, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas, kiti garbūs svečiai.

Renginio globėja „Žalgirio“ arenos vadovė Angelė Dementavičiūtė, pradėjusi „Metų kaunietės“ apdovanojimų šventę, džiaugėsi, kad Kaune yra labai daug šaunių moterų.

„Dėkoju visoms moterims, kad jos tiek daug prisideda gražindamos, garsindamos Kauną, dirbdamos jo ir visų mūsų labui“, – kalbėjo A. Dementavičiūtė.

Nuoširdžios Vilhelmo Čepinskio ir kitų muzikantų, šokėjų muzikinės dovanos, visiems susirinkusiesiems teiktos po kiekvienos pretendentės į Metų kaunietes pristatymo, nė vieno nepaliko abejingo. Tačiau mintimis toli nunešti muzikos iškilmių dalyviai greitai būdavo sugrąžinami į areną. Niekam nesinorėjo praleisti asmeniškų, netikėtų, kai kada ir šmaikščių svarbiausių šio vakaro moterų ar apie jas kalbėjusiųjų pasisakymų.

Pirmoji pristatyta pretendentė V. Bakutienė, po to, kai buvo parodytas siužetas iš jos gyvenimo, visiems patarė kelią per gyvenimą šviestis šviesa, kuri dega kiekvieno mūsų širdyje.

Siužete apie kitą pretendentę – gydytoją L. Radzevičienę – kalbėję jos kolegos teigė, jog ne veltui pacientų eilės prie jos kabineto yra ilgiausios.

Aleksoto seniūnė L. Navickienė siužete atsiskleidė kaip folkloro ansamblio dalyvė bei pakvietė į sporto „dėl savęs“ treniruotę.

Gydytoja M. Minkauskienė yra tiesiog išplėšusi iš mirties nagų šimtus per anksti gimti nusprendusių mažylių, tačiau atskleidė, jog ją vis dar iki širdies gelmių jaudina gimimo stebuklas, kai mato laimingą mamą ir tėtį, pirmą kartą ant rankų paėmusius savo kūdikį.

Vienas renginio vedėjų Kauno rotušės ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius pastebėjo, jog menininkė J. Šmidtienė yra tiesiog užvaldyta baltos spalvos. Jos galerijos pavadinimas yra „Balta“, o dar eglę, net ir rekordinę, sugeba sukurti ir papuošti baltai žiemai.

Vis dėlto daugiausia ovacijų sulaukė R. Meilutytės pristatymas. Jos triumfo akimirkų vaizdus, kurie yra apskrieję visą pasaulį, susirinkusieji stebėjo sulaikę kvapą. Pati Rūta siužetą apie save stebėjo kukliai šypsodamasi.

Šventės dalyviai pradėjo rinktis iki renginio pradžios likus maždaug valandai. Kol vieni svečiai dar buvo pakeliui į „Žalgirio“ areną, kur vyko iškilmės, kiti jau spėjo apsižvalgyti renginio vietoje, nusifotografuoti.

Laukdami iškilmių pradžios vieni domėjosi, kur galėtų pamatyti žinomo stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio sukurtą nugalėtojos statulėlę bei kauniečio juvelyro Mindaugo Juodžio pagamintą segę su paslaptimi. Kiti laiką leido akimis ieškodami finalo dalyvių.

Tarp garbingų renginio svečių viena pirmųjų pasirodė iš Anglijos trumpam į gimtąjį Kauną parskridusi R. Meilutytė. Į pokylį ją atlydėjo broliai.

Po apdovanojimų ceremonijos nugalėtoja ir vakaro svečiai rezultatus aptarė neoficialioje aplinkoje, prie užkandžių stalo.

Susirinkusiųjų nuotaiką dar labiau praskaidrino į renginį atskridęs italas atlikėjas Mike Pidone. Jam uždainavus akimirksniu prasidėjo linksmybės ir šokiai.