Loreta Kiliotaitienė

0
0Loreta Kiliotaitienė
Loreta Kiliotaitienė

“Gyvūnus myliu nuo pat gimimo. Pavyzdžiui, paukščius lesinu visą savo gyvenimą”, – sakė kaunietė, turinti žemėtvarkininkės profesiją. Jos dėka Šančiuose buvo įrengta didžiausia Lietuvoje lesykla vandens paukščiams, kur kasdien į vandenį gulbėms, antims ir kitiems paukščiams supilama iki 150 kg grūdų, duonos gaminių.

L.Kiliotaitienės iniciatyva pavojingos elektros linijos sparnuočams virš Nemuno turėtų būti perdarytos į paukščiams matomas kliūtis ir taip sumažinti žūstančių gulbių. “Jeigu skrenda didelis gulbių pulkas, apie 12 iš jų atsitrenkia į laidus ir nukritusios į upę žūva”, – aiškino gyvūnų mylėtoja.

“Dabar, kai jau esu pensijoje, gyvūnams skiriu mažiausiai po penkias valandas per dieną. Iš pradžių pašeriu išmestas katytes. Jas sterilizuojame. Penkias pati esu pati priglaudusi. Vėliau lesinu žvirblius, zyles, o po to einu pas gulbes. Joms tenka skirti kelias valandas”, – pasakojo moteris.

Pasak jos, prie Kauno marių šiemet yra susibūrę apie 100 gulbių. “Kas jomis pasirūpins? Kiekvieną rytą prižiūriu, ar nėra prišalusių. Būna, kad vaikai į jas pagalius mėto, šunimis pjudo. Policijos neprišauksi. Tenka ginti pačiai. Net ir nuo brakonierių. Visko buvo. Esu sulaukusi ir grasinimų”, – dalijosi L.Kiliotaitienė.

Ji sako nesuskaičiuojanti, kiek kartų teko rizikuoti. “Pernai pavasarį eidama šerti gulbių žengiau ant ledo ir įsmukau iki pusės į vandenį. Šiaip ne taip išlipau. Buvau visa šlapia, vanduo ledinis, bet nesusirgau”, – prisiminė gyvūnų mylėtoja. Kitą dieną po nelaimės ji vėl buvo gulbių žiemojimo vietoje.

Antrame etape surinkti balsai: 128

4 thoughts on “Loreta Kiliotaitienė

  1. Loreta Kiliotaitienė gyevenanti Žemuosiuose Šančiuose. Nenuilsdama rūpinasi žiemojančiais Kauno sparnuočiais. Jos dėka Šančiuose buvo įrengta didžiausią Lietuvoje lesykla vandens paukščiams, kur kas diena į vandenį gulbėms, antims ir kitiems vandens paukščiams būdavo supilama iki 150kg grudų ir duonos ir batono gaminių. Kiekvieną žiemą į Šančiuose esančia lesyklą susirenka iki 200 Lietuvoje žiemoti likusių gulbių. Jas kiekvieną dieną nepaisant ir -30 laipsnių spaudžiančio šalčio lesina, kerta eketes, nuo ledo gniaužtų išlaisvina gulbes ir saugo nuo niekdarių Loreta Kiliotaitienė. Net ir rizikuodama iš ekečių traukia apledėjusias gulbes ir jas pristato gyvūnų globėjams. Loretos iniciatyva, pavojingos elektros linijos sparnuočiams virš Nemuno, turėtų būti perdarytos į paukščiams matomas kliūtis, ir taip sumažinti gulbių žūtį atsitrenkus į juos.

  2. Saunuole moteris !!! Dziaugiuosi, kad yra tokiu zmoniu, jautriu, kuriems rupi silpnesni ! Teskite savo darbus !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *