Joana Šimanauskienė

0
0Joana Šimanauskienė
Joana Šimanauskienė

Kauno visuomenininkės, poetės, bendrijos “Vilties pavasaris” pirmininkės pastangomis “Žalgirio” arenoje neseniai vėl surengta šventė Lietuvos neįgaliesiems, jų artimiesiems ir visiems norintiems juos palaikyti kauniečiams daugeliui jų ilgam įsiminė.

“Kaip vaikai su negalia šoka! Kokios laimingos būna šeimos! Tai šventė ir neįgaliųjų artimiesiems: mamoms, seserims ir kitiems, kurie dėl neįgalaus giminaičio būna pririšti prie namų”, – pasakojo J.Šimanauskienė.

Per renginį surinkti pinigai bus skirti slaugos priemonėms, ypač – čiužiniams nuo pragulų. “Netekau sūnaus, bet galiu padėti kitiems. Visada užsiimsiu visuomenine veikla, organizuosiu. Jau iš šio kelio niekada išeiti negalėsiu, nes man rūpi, nes tai svarbu. Laikas atsisukti ir į tuos žmones, kurie labai ilgai serga gulėdami ligos patale”, – teigė kaunietė, prieš dvejus metus palaidojusi neįgalų sūnų.

Šiemet ji Vytauto Didžiojo universitete įgijo socialinio darbo bakalauro diplomą. Visas įgytas žinias planuoja panaudoti visuomeninėje veikloje.

“Studijuoti mane paskatino esanti socialinė politika ir daugiau nei 20 metų asmeninė patirtis. Auginau visiškos negalios kamuojamą vaiką. Mano baigiamasis darbas buvo susijęs būtent su motinomis, auginančiomis vaikus su sunkia negalia”, – kalbėjo J.Šimanauskienė.

Antrame etape surinkti balsai: 61

2 thoughts on “Joana Šimanauskienė

 1. Joana Šimanauskienė gimus sūnui su negalia, gyvenimą paskyrė jam. 1992 m. drauge su kitomis šeimomis, auginančiomis panašaus likimo vaikus, įkūrė nevyriausybinę organizaciją Kauno bendriją „Viltis“, vėliau – ir bendruomenės centrą.
  Įkūrus paramos šeimai namus – dienos centrą, neįgalieji lankė meno terapijos, muzikos ir judesio terapijos grupes, kartu su kandidate kūrė lėlių teatriuko personažus, vaidino miesto šventėse. Ji subūrė ir bendrijos tėvų vokalinį ansamblį, kuris koncertavo didžiosiose scenose.
  Straipsniai spaudoje, dalyvavimas socialinėse televizijų laidose, siūlymai dėl įstatymų pakeitimo, peticijos, ginančios neįgaliųjų gerovę, autorinė radijo laida „Aš esu“, kurioje dalyvavo daugelis Lietuvoje garsių žmonių, nagrinėtos socialinės, švietimo, ekonominės problemos, pristatyti nevyriausybinio neįgaliųjų sektoriaus vadovai, problemos ir laimėjimai, socialinis projektas „Visi skirtingi – visi lygūs, būkime kartu“, prisidėjimas prie pirmųjų meno terapijos, APPLE programos žingsnių Lietuvos švietimo sistemoje – tai tik dalis jos visuomeninės ir darbinės veiklos.
  Studijavo ir baigė Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakultetą.
  Organizuoja projektus ir renginius, poezijos vakarus. Tarptautinės neįgaliųjų dienos renginys „Aš esu!“, daug metų sukviesdavęs į Kauno sporto halę neįgaliuosius, jų artimuosius, jau persikėlė į „Žalgirio“ areną. Ir šiais metais Joana surengė nuostabią šventę visiems, skaitė gražias savo eiles. Ačiū jai!
  Už aktyvią visuomeninę veiklą Kauno mieste 2004 m. apdovanota Gerumo plyta.
  2007 m. Lietuvos radijuje ir televizijoje pagal Lietuvos šviesuolių nominaciją „Daugiau saulės – daugiau šviesos“ apdovanota už nepaliaujamą tikėjimą šviesa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *