Gražina Lekavičienė

0
0Gražina Lekavičienė
Gražina Lekavičienė

Kauno kelių policijos valdybos specialistė yra išgelbėjusi ne vieno vaiko ir suaugusiojo gyvybę. Ne tiesiogiai juos ištraukdama iš po automobilio ratų, o pasakodama, diskutuodama apie saugų elgesį kelyje.

Ypač daug dėmesio ji skiria vaikams, senjorams, neįgaliesiems. „Savo saugumu kelyje turi pasirūpinti kiekvienas, tačiau mano pareiga – priminti, patarti žmonėms, kad saugotų savo ir kitų gyvybę keliuose. Šis darbas man – ne tik pareiga, bet ir visas gyvenimas, nes jam atiduodu visą širdį“, – sako Gražina.

Pareigūnė su kolegomis juokauja, kad ji nebūtų ji, jeigu, pamačiusi Kelių eismo taisyklių pažeidėją net ir ne tarnybos metu, nesudrausmintų jo. Kartą jai teko sulaikyti neblaivų, pavojingai manevruojantį vairuotoją. Pareigūnė nuolat automobilyje vežiojasi atšvaitus, kad galėtų juos užsegti tamsoje be atšvaitų einantiems pėstiesiems. „Net ir viena išgelbėta gyvybė yra labai daug“, – įsitikinusi G.Lekavičienė.

„Norėtųsi, kad Kaunas garsėtų kaip kultūringų vairuotojų miestas, kur visus lydėtų tarpusavio supratimas, pagarba vienas kitam, kad kiekvienas jaustųsi saugus kelyje“, – sako pareigūnė.

Ypač daug dėmesio ji skiria išvykoms į mokyklas, vaikų darželius. „Jeigu nuo mažens vaikai gaus informacijos, įgūdžių, kaip elgtis kelyje būnant pėsčiuoju, vairuotoju, kaip ir kodėl elgtis negalima, jie užaugs kultūringais ir drausmingais eismo dalyviais“, – įsitikinusi G.Lekavičienė, todėl nuolat aktyviai organizuoja moksleiviams prevencines akcijas, saugaus elgesio kelyje pamokas, įvairius konkursus ir renginius.

Nuolat bendraudama su senjorais, pareigūnė pastebi, kad vyresnio amžiaus žmones tenka įtikinėti, kaip svarbu savo saugumu kelyje rūpintis ir patiems, nes prieš įstatymą ir greitai atvažiuojantį automobilį visi yra lygūs.

„Neseniai organizavome saugaus eismo pamokas senjorams, per kurias vairavimo mokyklose visiems norintiesiems rodėme nufilmuotas avaringiausias Kaune esančias sankryžas, priminėme vairavimo ypatumus. Senjorai dėkojo už rūpestį jais“, – pasakojo specialistė.

Automobiliai pareigūnę lydi nuo vaikystės, nes tėtis ir brolis vairavo krovininius automobilius, todėl ir Gražina, turinti technikos mechanikės specialybę, sunkvežimį išmoko vairuoti vos sulaukusi 14 metų.

Antrame etape surinkti balsai: 233

7 thoughts on “Gražina Lekavičienė

 1. Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla – neformaliojo vaikų švietimo įstaiga. Mokyklos veiklos spektras yra susietas su vaiko sauga kelyje, buityje, priešgaisrine sauga, priklausomybių prevencija, vaikų užimtumu po pamokų, sveika gyvensena, prevenciniais vaiko saugos renginiais Kauno mieste ir Lietuvoje.
  Vaikų saugaus elgesio sampratos ugdymas neatsiejamas nuo bendradarbiavimo su Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos specialiste Gražina Lekavičiene. Komunikuodama ir dalykiškai bendradarbiaudama ji sugeba profesines žinias perteikti Kauno miesto bei apskrities pedagogams, vaikams, tėvams. Gražina yra asmenybė, sugebanti racionaliai ir efektyviai dirbti komandoje, bendradarbiauti su kolegomis. Šiltas betarpiškas bendravimas, pagalba organizuojant pradinių klasių mokinių konkursus, jaunųjų dviratininkų varžybas, akcijas, popietes pelnė Saugaus vaiko mokyklos mokinių, pedagogų bei vadovų pagarbą. Realus požiūris į pasaulį, siekis jaunam žmogui suteikti kuo daugiau žinių apie saugų elgesį kelyje, elgesio kultūrą, sugebėjimas analizuoti ir vertinti situaciją, bendrauti su vaikais, išskiria ją iš kitų kolegų tarpo.
  Rekomenduojame Gražiną Lekavičienę, šią puikią policininkę, „Metų kaunietės“ titului gauti.

 2. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos specialistė Gražina Lekavičienė kelių policijoje dirbanti 22 metus, nepailsdama moko Kauno miesto ir Kauno apskrities vaikus, suaugusius ir senjorus saugiai elgtis kelyje, saugoti vieni kitus.
  Pareigūnės darbo vietoje akį traukia siena, pilnut pilnutėlė padėkų, kurias Gražinai Lekavičienei reiškia miesto meras, Kauno savivaldybės darbuotojai, studentai, mokyklų, darželių direktoriai, Kauno policijos kapelionas.
  „Už kryptingą darbą ir bendradarbiavimą mokant pradinių klasių moksleivius saugaus elgesio gatvėje ir kelyje“, „už profesionalumą ir svarų asmeninį indėlį“, „už aktyvų ir nuoširdų darbą, už pagalbą“, „už sėkmingą bendradarbiavimą su Kauno švietimo įstaigomis“ – gražių padėkos žodžių negaili tie, kurie dalyvauja prevenciniuose renginiuose, eismo saugumo akcijose ir išgirsta pareigūnės žodžius: „Esate ne vieni kelyje, rūpinkitės savo ir kitų eismo dalyvių saugumu kiekvieną dieną“.
  Per 2012 metus pareigūnė saugaus elgesio kelyje mokė per 1 000 mažųjų kauniečių, bažnyčiose tikintiesiems primindavo apie būtinybę laikytis Kelių eismo taisyklių, susitikimų su gyventojais metu kalbėdavo apie vairuotojų ir pėsčiųjų pareigas, būtinybę segėti atšvaitus, nesėsti už automobilio vairo neblaiviems.
  Gražina surengė ir dalyvavo eismo dalyvių saugumui užtikrinti skirtose akcijose „Matyk ir būk matomas“, „Saugus vaikas automobilyje“, „Mama, apsaugok mane“, „Saugiai į mokyklą – saugiai į namus“, „Saugus pirmokas“, „Vairuotojau, saugok mane“, „Būkite saugūs ne tik kelionės metu“ ir kt., dalyvavo organizuojant jaunųjų dviratininkų konkursus.

 3. Mačiau ir girdėjau šią policininkę kalbant senjorams – jie ne tik klausėsi, bet ir išgirdo. Dėkoju už gerus patarimus, sėkmės jums darbuose.

 4. Nuosirdziai linkiu Grazinai tapti „metu kauniete“, nes ji sio titulo yra seniai nusipelniusi savo nuosirdumu, atsidavimu darbui. Kur bebutu, Grazina sukuria jaukia aplinka, visiems aplinkiniams dalija savo siluma. Visada jaunatviska ir zavi. Saunuole!

 5. Esame viena iš didesnių pradinių mokyklų mieste, prie judriausių gatvių. Vaikus mokyti saugaus eismo mums padeda beveik dvidešimt metų Kelių policijos valdybos specialistė Gražina Lekavičienė, kuri 2-3 kartus metuose lankosi pamokose ir vaizdžiai paaiškina saugaus eismo taisykles vaikams. Kaskart padovanoja literatūros, pratybų sąsiuvinių, atšvaitų, organizuoja piešinių ir rašinių konkursus.
  Siūlome balsuoti už ponią Gražiną, kuri įtaigiai ir nuoširdžiai padeda pedagogams iš mažens mokyti vaikus saugaus elgesio ir saugaus eismo.

 6. Gerbiama Gražina Lekavivičienė – šauni socialinė partnerė, įdomi pašnekovė, daršti idėjų skleidėja. Maloni moteris, siekianti, kad visi vaikai būtų saugūs, laimingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *