Aušra Marija Sluckaitė

0
0Aušra Marija Sluckaitė
Aušra Marija Sluckaitė

Prozininkė, kritikė, vertėja ir dramaturgė, su vyru režisieriumi Jonu Jurašu praturtinusi Kauno valstybinio teatro repertuarą ne vienu ryškiu spektakliu. Šiemet scenai ji pritaikė dar vieną šedevrą – Antano Škėmos „Baltąją drobulę“, sudėtingą, iki šiol teatro scenoje niekada nerodytą kūrinį.

„A.M.Sluckaitė – J.Jurašo gyvenimo ir kūrybos bendrakeleivė. Bendradarbiaudama su žinomu režisieriumi kūrė spektaklius (ji rašė pjeses, scenines adaptacijas, jis režisavo), kurie įėjo į Lietuvos teatro istoriją, drauge nepasidavė ir istoriniams smūgiams, kai sovietmečiu reikėjo trauktis iš Lietuvos dėl antipolitiškų J.Jurašo spektaklių“, – apžvelgė Kauno valstybinio dramos teatro atstovė spaudai Laura Udrienė.

Vyresniajai kartai turėtų būti pažįstama ne tik A.M.Sluckaitės kūryba, bet ir jos balsas, nes gyvendama JAV ji dirbo „Laisvės – Laisvosios Europos radijuje“.
„Manau, būtų galima sakyti, jog ji – tai tobulas žmogaus tvirtybės, jautrios kūrėjos sielos ir moteriškos elegancijos dermės pavyzdys“, – teigė L.Udrienė.

Antrame etape surinkti balsai: 61


Redakcijos siūloma kandidatė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *