Aldona Ramutė Hansen

0
0Aldona Ramutė Hansen
Aldona Ramutė Hansen

„Negalvojau, kad galiu gauti tiek balsų. Labai džiaugiuosi, kad mane palaiko tiek daug žmonių. Bet kai pamačiau, su kokiomis moterimis tenka konkuruoti, pasijaučiau pilka pelytė. Man atrodo, kad kitos daugiau už mane nusipelniusios“, – kuklinosi aštuonių vaikų mama A.R.Hansen, randanti laiko, jėgų padėti ir kitiems emigrantams bei jų vaikams.
Iš Kauno ji išvyko prieš aštuonerius metus. Tuomet jauniausiai atžalai buvo septyneri. „Lietuvoje buvo sunku pragyventi. Neturėjau kitos išeities“, – teigė A.R.Hansen, paklausta, kaip atsidūrė Norvegijoje. Iki emigracijos ji dirbo bendrabučio auklėtoja.

Dirbdama Norvegijoje įgijo du aukštojo mokslo diplomus. Vienas jų suteikė teisę dirbti su šizofrenija ir narkomanija sergančiais žmonėmis. Pastariesiems ji padėjo penkerius metus. „Tai buvo sunkus, bet labai įdomus darbas. Vis dėlto mane visuomet traukė dirbti su vaikais“, – pasakojo kaunietė. Pabaigusi pedagogikos studijas, A.R.Hansen ėmėsi mokytojo darbo: šiandien ji dėsto kalbas, istoriją, geografiją ir visuomenės mokslus.

Be visos kitos savo veiklos, lietuvė dar padeda ir norvegui kunigui ruošti lietuvių vaikus Pirmosios Komunijos sakramentui, su mokiniais rengia projektus apie Kauną ir Lietuvą.
Iš kur semiasi energijos? Juk reikia pasirūpinti ir gausia šeima, daug jėgų reikalauja ir tiesioginis darbas, ir visuomeninė veikla. „Mano tėtis labai padėdavo žmonėms, mama buvo labai gera. Jie abu buvo iš didelių šeimų, visi dažnai susirinkdavome. Prisimenu tas žiemas, kai vieni pas kitus važiuodavome rogėmis. Tas buvimas kartu, pagalba vienas kitam tikriausiai ir įkvepia imtis visų darbų. Be to, mane supa labai geri žmonės. Energijos ir iš jų daug gaunu“, – sakė A.R.Hansen.

Antrame etape surinkti balsai: 2518

27 thoughts on “Aldona Ramutė Hansen

 1. Užaugau Lietuvoj,
  Šalelei mylimoj,
  Išėjau mandravot,
  Sau laimės paieškot…
  Kaip atkirtį apie blogą lietuvio įvaizdį emigracijoje, rašau apie geruosius lietuvius.
  Tai istorija apie kaunietę Aldona, kuri jau prieš keletą metų emigravo į Norvegiją. Baigusiai Pedagoginį institutą, netekusiai vyro, auginti 8 vaikus Lietuvoje nebuvo kito pasirinkimo. Darbovietės administraciją labai nenoriai ją išleido.
  Nuvykusi į Norvegiją teko dirbti įvairius darbus. Juokais Aldutė pasakoja, kad norvegiukams dainuodavo lietuviškas dainas, nes vaikai vistiek nesupranta, kokia kalba ji dainuoja. Svarbiausia su jais susitvarkyti.
  Ilgainiui išmoko kalbą. Rūpinosi savais vaikais, leido juos į mokyklą. Pati taip pat siekė mokslo ir žinių. Tuometiniai vietiniai Norvegijos laikraščiai rašė apie lietuvę daugiavaikę motiną, gebančią derinti darbą, namus ir studijas. Baigė aukštąją mokyklą Østfolde. Įgijo teisę dirbti su šizofrenija ir narkomanija sergančiais žmonėmis. Antrąjį aukštąjį baigė Vestfolde visuomenės, istorijos, geografijos mokytojos kategoriją.
  Vaikai visi aprūpinti, turi darbus. Jos namuose likę 9-10 klasių mokiniai – sūnus ir dukra.
  Aldutę pažįstą, gerbia ir myli visi. Ji nežiūrėdama nei savo laiko, nei sveikatos visa save atiduoda bendruomeninei veiklai. Rūpinasi emigrantais ir jų vaikais. Padeda nemokantiems kalbos. Apmokinusi kalbos pagrindų išleidžia į mokyklą, o su silpnesniais išeivių vaikais dirba asmeniškai. Ji kiekvienu vaiku rūpinasi kaip savu, pvz.: atsilikusį berniuką, matydama, kad jam sunku mokytis, padėjo įstoti ir įsidarbinti žemės ūkio technikume.
  Aldutė aktyviai dalyvauja katalikiškoje veikloje. Kas be jos sutvarkytų Pirmos Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus. Sekmadieniais lanko katalikų bendruomenės bažnyčią. Ten be lietuvių renkasi lenkai, norvegai, vietnamiečiai, kinai ir kt. Gražu buvo matyti, kai per Sekmines Evangeliją skaitė visų konfesijų atstovai savo kalbomis.
  Pirmai Komunijai vaikus taip pat ruošia Aldutė. Po iškilmių ji su gėlėmis pasveikina savo auklėtinius. Jos pastangų dėka parapija šiemet per Šv. Kalėdas tikisi gauti kunigą iš Lietuvos ir daugiau, išsireikalauti jį visam laikui. Be to , jau ir taip kelis kartus parapija meldėsi lietuviškai.
  Ji buria visus tautiečius, gyvenančius gretimose komunose, padeda nemokantiems kalbos, teikia visokeriopą pagalbą patarimais bei nukreipimais. Padeda susigaudyti įstatymuose, teikia labdarą sunkiai besiverčiantiems, tik ką atvykusiems tautiečiams.
  Gyvendama Norvegijoje ji nei vieną dieną nepamiršta Kauno ir Lietuvos, nei ten paliktų artimųjų, draugų ir giminaičių.
  Apie Kauną ir Lietuvą daro projektus su savo mokiniais. Apie Kauną ir tėvynę pasakoja kolegoms, draugams ir kaimynams. Kasmet grįždama į Kauną pasikviečia kartu ir draugus , aplanko žinomas Kauno vietas, neužmiršta Muzikinio Teatro, Žilinsko paveikslų galerijos, Čiurlionio meno muziejaus. Ji pati mėgsta meną ir yra Norvegijos dailininkų sąjungos narė.
  Viešėdami Norvegijoje, mes stebėjomės jos energija, dosnumu ir atsidavimu.
  O žiūrint į ją, tai skrumnutė, neaukšto ūgio moteris. Ji, jai duotą talentą pagal Šv. Raštą, išnaudoja ir įvykdo pilnai.
  Aldutė negalvoja užsilikti Norvegijoje. Jos mintyse – Lietuva.
  Tad ir, jūs tautiečiai neužsibūkite taip pat. Duonos Lietuvoje užteks visiems, nes pagal Praną Vaičaitį : “ Ten tave meiliai pavaišiną, kaip tik nueini į svečius, Ten tave myli, valgydina, kiek tik tai leidžia išteklius… „

 2. Verta laimeti Metu Kaunietes titula…Labai ypatinga Moteris,turinti begalo didele sirdi!!! Visad busiu dekinga, Aukletojai, uz supratima ir laiku suteikta pagalba,uz suteikta vilti!!!!! ACIU!

 3. Ramute verta laimeti Metu Kaunietes Titulo varda .As ja pazystu jau daug metu.Tai labai geros sirdies moteris.Visada rupinosi gausia savo seima.

 4. Verta kaunietes titulo. Nors mes ir gyvenome varganai vaikysteje kaip daugiavaike seima ir buvo visko. Bet tik, tik sekdami mama radome ta sviesa tunelio gale. Dabar tikrai turbut visi turime tai ko trokstame ir labai labai sviesia ateiti, bet negana to atvedusi mus i sia sviesa ji toliau ir kitiem padeda surasti ta spinduleli tamsoje. Tokiu zmoniu tikrai nedaug  Mylim

 5. Aldona pazistu, kaip nuosirdu zmogu. Reikalui esant
  galiu kreiptis bet kuriuo paros metu. Dziaugiuosi, kad ji gyvena Norvegijoje ir rupinasi visais tautieciais yra aktyvi ir visuomeniska.Todel manau, kad ji verta sio titulo.

 6. Ramutė yra ilgametė mano kaimynė, pažįstu aš ją labai puikiai. Ji yra nuostabus žmogus. Aktyviai visur dalyvaujanti, galima į ją kreiptis bet kokiu klausimu, visada užjaus, padės.

 7. Gimsta zmogus, ir gimsta jo kelias.Tuo keliu jis eina,palikdamas ilgesi,skausma,nevilti ir dziaugsma.ir jam tame kelyje nebaisu,kai nors vienoje savo pedoje palieka bent maza dalelyte saves.Taigi,Ramute ,ir yra tas Zmogus,dalinanti save be gailescio.
  Yra zmoniu, isgarsejusiu televizijoje,uzimantys aukstas pareigas, taciau galbut nera tie,kurie gali rasti kelia i zmoniu sirdis.
  Linkiu.ir labai tikiu,kad sia nuostabia moteri Ramute,kaunieciai tikrai pamatys.Mylime tave..

 8. Nuostabus zmogus, puiki mama, be galo veikli , nenustygstanti vietoje, turinti dideliu siekiu , pavyzdys visiems, atjaucianti,padedanti, neprasanti atlygio uz suteikta paslauga …. Galima vardinti ir vardinti…..
  Sita Moteris tikrai verta geriausios kaunietes titulo !

 9. Dekojam likimui, kad mus suvede su sia nuostabia MOTERIM! Suprantancia, uzjauciancia, pamokancia, padedancia, visose gyvenimo situacijose. Laimes Jums ir Jusu graziai seimai!!! Aciu 🙂

 10. Labai dziaugiuosi, kad sutikau ir pazinau sia moteri. Labai didelis jai ACIU! Ji isties, negailedama savo laiko, isdalina ji visiems: padedama, patardama. Puiku, kad ji yra taip arti musu, nors toli nuo Lietuvos. Aldona verta sio titulo.

 11. Sveikinu, Roma, linkiu sėkmės tavo nelengvame darbe. Žmonėms šalia tavęs tikrai jauku. Tave palaiko draugė iš Marijampolės. Sėkmės.

 12. Su Aldona gyvenau kaiminysteje.todel ja prisimenu, kaip gera zmogu.Girdejau, kad ji ir Norvegijoje atlieka gerus darbus.SEKMES jums,Aldute

 13. Si moteris yra ne mano visas gyvenimas, taciau ji yra tikrai didele dalis. Mano visas pasaulis nesisuka tik aplink ja, taciau ji yra viena is itakingiausiu asmenu mano gyvenime, inai mane ikvepia. Kartais mes galim nesutart ir susipykt, bet galu gale mes vel susitaikysim. Mano mama yra ne tik DAR viena moteris. Ji yra nepaprasta…

 14. Su Aldona Ramute dirbome kartu daug metu. Tai nuostabi moteris, labai dėmesinga, suprantanti kitus bei mokanti atjausti ir paguosti. Dirbdama auklėtoja bendrabutyje, visiems bebdradarbiams buvo puiki kolegė ir gera nuoširdi draugė, i kurios petį galima visada atsiremti. Tai kilnios širdies moteris. Dirbdama auklėtoja visada buvo reikli sau ir moksleiviams, todėl buvo visų gerbiama ir mylima. Išauginusi ir puikiai isauklėjusi savo šeimoje aštuoniatą vaikų, motiniška šiluma dalina ir visiems auklėtiniams. Visada linksma, energinga, savo gera nuotaika uzkrečianti aplinkinius. Aš manau, kad ji tikrai verta metų kaunietės titulo. Sėkmės tau Ramute.

 15. Aciu kad esi tokia nuosirdi, paprasta, patarianti ir negailinti laiko kitiems. Dziaugiames tavimi! Tu tikrai verta sio titulo !!! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *